Szabó Tibor: Epic

A Kaméleon Olvasóklub és a Kolibri Kiadó jóvoltából ajándékként érkezett iskolai könyvtárunkba Szabó Tibor Epic című regénye. A könyv 2014-ben már részt vett a Magyar Könyvek Viadalán, és az első öt döntős hely egyikén szerepelt. Méltán népszerű az ifjúság körében, mivel a középiskolai korosztály tagjairól szól, a helyszín egy középiskola. Budapesten egy különleges nevű, különleges iskolában játszódik a történet. Öt fiú, és egy lány, akik tehetségesek, és küldetésük van.  Azonnal szívünkbe zárjuk a szereplőket, mivel hasonló gondokkal, családi problémákkal, félelmekkel küzdenek, mint a hétköznapi emberek. Hamarosan kiderül, hogy mindenkinek pontosan előre megtervezett feladata van. És máris izgalmas fordulatot vesz a regény. Mi a küldetés célja? Meg tudnak- e  felelni majd a kihívásnak? Le tudnak- e leplezni egy nemzetközi összeesküvést, belekeverednek-e egy műkincsrablásba?  A budapesti ismerős helyszínek, az  utcák, a  terek, az  épületek izgalmasnak hatnak, az olvasók beleélhetik magukat a történetbe. A lendületes, fiataloknak szóló nyelvezettel megírt regény tehát jó szórakozást ígér, valószínű a fiúk körében sikersorozattá válik.  A könyről nagyon sok információ található az interneten, kereshető a facebookon is!