Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Bosnyák Viktória nyolcéveseknek ajánlott könyvében megismerkedünk Danival, aki magyar órán unottan üldögél az iskolapadban. De hamarosan különös kalandokban lesz része. Fodor Menta manó,  a polgármester eljön érte, hogy elvigye magával  Magyarórafalvára. Ezen a településen mindent szó szerint értenek. Ezért csuklik a csuklósbusz, a megállóban álldogál egy szép barna ló. A falu Fő terén fő a falu ebédje, és a szakács is fő a saját levében, délben pedig déli gyümölcsöt osztanak. A naplopó ellopja a Napot, az utcán rohangál a futóbab, a futószőlő, a futószőnyeg. Találkozhatunk az emberkerülő gazemberrel, a karperecet sütő pékkel, és sok más fura alakkal. Végül kivirágzik a fánk fánk is. A bonyodalmat a szófaló ló okozza, aki az azonos alakú, többjelentésű szavakat falja fel. Dani a regény végére megszereti a magyar nyelvet, közben az olvasó megismerkedik nyelvünk érdekességeivel.  A könyv elolvasása mindenkit meggyőz arról, hogy a magyar nyelv sok játékos lehetőséget rejt magában, és akinek kedve van tovább játszani, a  könyv végén megadott szavakkal meg is teheti. Márciusban 3. b osztáyunk ajánlott olvasmánynak választotta a regényt, az írónő által dedikált könyveket már át is vették tanulóink.